OBAVIJESTI ZA RODITELJE

26.08.2021.

POŠTOVANI RODITELJI
U novoj pedagoškoj godini, trenutne okolnosti pandemije i nadalje od svih nas zahtijevaju dodatnu prilagodljivost i pridržavanje pravila. Vrtić će u skladu sa svojim mogućnostima poštivati “UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 VEZANO ZA RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA, OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠKOLSKOJ GODINI 2021./2022.”, koje je izdao Hrvatski zavod za javno zdravstvo, 26. 8. 2021. godine, te prema tome ističemo:

Roditelj ne može dolaziti u pratnji djeteta ako ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19.

Roditelji ne mogu dovoditi dijete u ustanovu, ukoliko dijete:
- ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)
- ima izrečenu mjeru samoizolacije
- imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19.

Dalje je važno:

• Jedna osoba dovodi/odvodi dijete (nije nužno da je uvijek ista osoba)
  • Osoba koja vodi dijete, mora imati masku za vrijeme kretanja u prostoru vrtića.
  • Držati razmak prema drugim roditeljima/djeci u zajedničkim prostorima.
  • Što kraće se zadržavati u  prostoru garderobe, kao i ostalim prostorima vrtića.
  • U većim objektima, koristiti ulaz i hodnik predviđen za skupinu Vašeg djeteta
  • Dezinficirati ruke na ulazu u objekt (odrasli) te pranje ruku djece u kupaoni skupine

Dječji vrtić Jarun osigurat će optimalne higijenske uvjete za siguran boravak djece u skupinama,  pratiti i provoditi upute nadležnih institucija u najvišoj razini. Uvjereni smo da će mjere i postupci koje provodimo činiti dobro za izlazak iz ove epidemiološke situacije.

Ovim putem podsjećamo Vas da su sve skupine provodile vježbe evakuacije i samozbrinjavanja te da ćemo i nadalje u skladu s našim Godišnjim planom i programom provoditi iste.

Želimo Vam svima dobrodošlicu u novu pedagošku godinu i ugodan boravak u našem vrtiću

Odgojitelji, stručni tim i ravnateljica

25.08.2021.

S DANOM 30.08.2021. OTVARAJU SE OBJEKTI :

S DANOM 31.08.2021.OTVARAJU SE OBJEKTI :

DJECA ŠKOLSKI OBVEZNICI KOJA NEMAJU ODGODE DANE 30. I 31.8.2021. GODINE BORAVE U DVORANI U OBJEKTU TOMISLAV.

DJECA KOJA SU DOBILA ODGODU OD ŠKOLE PRIKLJUČUJU SE SKUPINAMA PREMA RANIJE DOBIVENOJ OBAVIJESTI.

DJECA KOJA IMAJU PREMJEŠTAJE DOLAZE U SVOJE NOVE SKUPINE.

ŽELIMO VAM UGODAN POČETAK NOVE  PEDAGOŠKE GODINE

PEDAGOŠKA GODINA 2020./2021.

19.06.2020.

POŠTOVANI RODITELJI,

POZIVAMO VAS DA BUDETE ODGOVORNI I DA SLIJEDITE UPUTE HRVATSKOG ZAVODA ZA JAVNO ZDRAVSTVO VEZANO UZ SPRIJEČAVANJE ŠIRENJA ZARAZE VIRUSOM.
MOLIMO VAS DA U UNUTARNJEM PROSTORU VRTIĆA ODRŽAVATE RAZMAK NAJMANJE DVA METRA I DA SE NE ZADRŽAVATE U GARDEROBAMA.
TAKOĐER, MOLIMO VAS  DA PRI DOVOĐENJU DJETETA U VRTIĆ I ODVOĐENJU IZ VRTIĆA KORISTITE MASKE.

RAVNATELJICA

Poštovani roditelji,

S ciljem očuvanja zdravlja djece i odraslih i sprečavanja i suzbijanja epidemije, Dječji vrtić Jarun slijedi upute hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i nadalje provodi mjere na način da se osigurava boravak djeteta samo s matičnim odgojiteljima ili njihovim zamjenama u odvojenim prostorima vrtića.
Radno vrijeme vrtića je i nadalje od 6.30 do 17.15 sati.
Pozivamo vas da se pridržavate uputa koje je izdao HZJZ vezano uz sprječavanje i suzbijanje epidemije covid-19.
Ukoliko imate potrebu dodatne komunikacije s nama molimo vas da koristite adresu djeca.jarun@gmail.com.

Zahvaljujemo vam na suradnji.

HZJZ Upute za vrtic i skole.finalno.pdf

HZJZ Savjeti za roditelje 22.05.2020.pdf

Prirpema djece za polazak u vrtić (11.05.).pdf

Za sve vas koji ostajete kod kuće i pratite naš VRTIĆ BEZ VRTIĆA  gdje su predložene aktivnosti koje možete raditi s djecom kod kuće, kao i druge korisne informacije za roditelje.

UPUTE O SAMOIZOLACIJI - OBVEZNO ZA SVE.pdf

DV "Jarun" | Bartolići 39A |